sali conferinta

Săli de conferință

În situația în care aveți nevoie de o sală de conferință în Sibiu, Continental Forum Sibiu este opțiunea ideală. Avem trei săli de conferință, iar două dintre acestea sunt modulare. La noi, evenimentele corporate se desfășoară într-un mediu relaxant, productiv sau interactiv.

Centrul de conferințe este situat la mezaninul hotelului și include o varietate de săli cu servicii complete. Sălile sunt perfecte pentru evenimente private sau evenimente corporate. Am reconfigurat aranjamentul sălilor și al meselor astfel încât normele de siguranță și distanțare să respecte numărul maxim de persoane admis.

Facilitățile pentru conferințe includ: lumină naturală, internet gratuit prin Wi-Fi, aer condiționat, ecran de proiecție, flipchart. La cerere, oferim traducere simultană, sistem audio & video, echipament IT, videoproiector, pupitru, teleconferință, servicii de secretariat.

Măsurile de distanțare socială împotriva COVID-19 au determinat micșorarea capacității sălilor. Vezi noile informații.

Sală de conferință Sibiu

Theatre

Ballroom

U-shape

Classroom

Reception

Boardroom

m2

PARIS200 (cu dublă proiecție)140100120 (cu dublă proiecție)200216
Paris-Montmartre40362224402043
Paris-Notre Dame60503632703059
Paris-Eiffel12080506011060113
Paris-Montmartre+Notre Dame1108662569550102
Paris-Notre Dame+Eiffel140 (cu dublă proiecție)10092 (cu dublă proiecție)160172
NEW YORK40403530502284
TOKYO80505050805086

Sală de conferință Sibiu COVID

Theatre

Ballroom

U-shape

Classroom

Reception

Boardroom

m2

PARIS216
Paris-Montmartre20156620643
Paris-Notre Dame30201516301559
Paris-Eiffel404020205020113
Paris-Montmartre+Notre Dame404020205020102
Paris-Notre Dame+Eiffel50504050172
NEW YORK30302020401484
TOKYO45302025302086

Sala Paris

Sala Paris, compusă din 3 module, este cea mai încăpătoare sală de conferințe și poate fi adaptată mai multor tipuri de evenimente.

Sala are 216 mp și este locația perfectă pentru evenimente private, evenimente corporate, congrese sau întâlniri discrete.

Sala Eiffel, una dintre partițiile sălii Paris, te duce cu gândul la atmosfera pariziană, datorită luminatoarelor din tavan, în formă de piramidă.

Sala New York

Sala New York se diferențiază de restul sălilor de conferințe datorită terasei de care dispune. Pe terasă se pot organiza cocktail-uri și petreceri cu o notă mai distinsă.

Sala are 135 mp și multă lumină naturală. Este recomandată petrecerilor mai restrânse sau evenimentelor corporate.

Pauzele de cafea pot fi organizate foarte comod în interiorul sălii, iar pe terasă pot fi servite băuturi la mesele de cocktail.

Sala Tokyo

Sala Tokyo este situată la mezanin, în imediata vecinătate a foyer-ului.

Sala are 86 mp, dispune de lumină naturală și vedere spre fața hotelului și este potrivită pentru evenimente corporate cu un număr de participanți cuprins între 40 și 80 de persoane.

Sala este dotată cu aer condiționat, acces gratuit la internet, ecran pentru proiecție, videoproiector și flipchart.

Continental Forum Sibiu